spot_img

Jedete na raft? Poradíme vám, co si vzít s sebou

Jestliže si chcete sjíždění řeky náležitě užít, nesmíte zapomenout na základní vybavení. V tomto článku vám ukážeme, co si vzít s sebou.

Kdo si nikdy nesjel řeku na raftu, nebo alespoň nevyzkoušel jízdu na loďce po jezeru, jako by nežil. Jde o parádní zábavu, ve které se najdou jak milovníci adrenalinu, tak klidnější povahy. V následujících řádcích vám proto prozradíme, na co nesmíte zapomenout, pokud se na dobrodružnou výpravu budete chtít vydat.

Co si můžete půjčit?

Absolutním základem je samozřejmě vhodná loď. Tu si ale nemusíte kupovat, protože u nejfrekventovanějších řek a vod naleznete půjčovny. Například taková půjčovna raftů Vltava vám nabídne všechno potřebné, co budete potřebovat. Půjčovna raftů Český Krumlov nebo půjčovna raftů Vyšší Brod pro vás bude mít podobné služby s další potřebnou výbavou.

Rozhodně se ale nespoléhejte na to, že vám všechno půjčí v půjčovně. Především během parných měsíců a letní sezóny se vždy roztrhne pytel s vodáky. Proto si potřebnou výbavu předem zarezervujte, nebo si ji pořiďte. U lodě by to ale mohl být trošku problém, protože se rozhodně nejedná o levnou záležitost. Ten zbytek si ale určitě budete schopní pořídit sami.

Oblečení a obuv

Základem pro kvalitní zážitek z jízky je především dobré oblečení. Vystačíte si s klasickým látkovým oblečením, raději bychom vám ale doporučili šusťákové oblečení. V případě, že se převrátíte do vody, totiž tolik nepromoknete a neprochladnete. A to může být klíčové nejen během studených měsíců, ale i v létě, kdy mnohdy nebývá úplně optimální počasí.

Nezapomínejte ani na dobrou obuv. Snažte se vyhnout příliš těžkým botám, které by vás mohly při namočení táhnout ke dnu. Na raft si vezměty klidně sandály nebo žabky. Klidně vsaďte na gumáky nebo boty s otevřenou špičkou. U tohoto sportu totiž nezáleží na tom, jak budete vypadat, ale především na vašem bezpečí a pocitu z jízdy. Jestliže chcete svůj zážitek posunout na novou úroveň, pak si pořiďte neoprenové boty. Ty vám totiž nepromoknout a rozhodně vás nebudou táhnout ke dnu, pokud se převrátíte.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články