spot_img

Jediné řešení. Ramsay se Šatanem vezmou jen očkované

4
Jaroslav Halák, Erik Černák, Andrej Sekera. Vedení slovenského hokeje se připojilo k účastnickým zemím olympijského turnaje v Pekingu a oznámilo první trojici nominovaných hráčů.

Michal Bakaj 08.10.2021 15:10 Lotyšsko Riga MS2021 Hokej A Slovensko média Foto: TASR, Jaroslav Novák
Generální manažer Miroslav Šatan, kapitán Marek Ďaloga, hlavní trenér Craig Ramsay a Marek Hrivík během společného focení slovenského týmu na MS 2021.
Oni, i zbytek týmu, musí být před startem pod pěti kruhy očkováni.

„Hokejista nemůže být v třítýdenní karanténě, to je hloupost. Tím, že se takto organizátoři rozhodli, umožní olympiádu jen očkovaným, „reaguje na pravidla šéf SZLH a generální manažer týmu Miroslav Šatan.

Širší nominace obsahuje až sto jmen. Proč tak mnoho?

Je pravda, že by nám stačil i menší počet, možná 40 či 50 hráčů. Ale je jich tam více, protože do finální nominace mohou vstoupit i zdravotní faktory a chceme mít jistotu. Proces je nastaven tak, že seznam se uzavře, dodatečně už nikoho nemůžeme dopsat. Raději jsme zaregistrovali více, abychom si měli z čeho vybírat.

Organizátoři nastavili přísná pravidla, neočkovaných sportovci musí jít na 21 dní do karantény. Počítáte v tomto směru s komplikacemi?

Pravidla se mění, uvidíme, jestli se ještě budou upravovat. Počkáme si na finální verzi.

Kteří Evropané mají v NHL nejvíce hattrick?
FOTOGALERIE

  1. Marián Gáborík (SR) – 14.
  2. Jaromír Jágr (ČR) – 15.
    +78. Stan Mikita (SR) – 16.
    Budete nominovat pouze hráčů, kteří se podrobili vakcíně?

Jinou možnost nemáme. Nikdo z hráčů si nemůže dovolit sedět tři týdny v hotelu, netrénuje a pak nastoupit na zápas. To je absolutní hloupost. Tím, že se takto organizátoři rozhodli, umožní olympiádu jen očkovaným.

Je možné, že někdo z týmu se nebude chtít naočkovat a vy budete proto měnit nominaci?

Bude to záležet na postoji každého jednotlivce.

Přijde na olympiádu i Zdeno Chára?

Necháme ho, aby se rozběhl v sezóně. Má nový klub, během léta změnil dres. Je to už delší dobu, co byl součástí reprezentace. Přesto víme, že stále má co týmu nabídnout. Bude i na jeho osobním pocitu, jak se bude během sezóny cítit a zda dostane chuť přijít. Na širším seznamu jeho jméno je.

SR Košice MS2019 Hokej A Slovensko
ČTĚTE VÍCE
Hvězdy míří do Pekingu. Jakou sestavu vyšlou Slováci?
Jakých hráčů nominoval na přípravné turnaje – Německý, resp. Švýcarský pohár? Jste zvědaví i na osvědčené jména?

Vyzkoušíme zejména takových, kteří jsou na hranici mezi tím, aby v olympijském výběru byly nebo ne. Dostanou šanci ukázat, že si místo v týmu zaslouží. Je možné, že hráči, kteří byli tahouny na světovém šampionátu či v olympijské kvalifikaci a známe je, dostanou volno.

Domácím hrozí, že je z olympijského turnaje vyloučí pro nízkou sportovní kvalitu. Co na to říkáte?

Od momentu, kdy bylo známo, že Čína dostane automatickou místenku na domácí olympiádu, uplynulo už pět let. V hokejovém světě jsme od té doby zvědaví, jak se s tím organizátorská krajina vyrovná a kde sebere hráčů. Čínský tým jsem neviděl hrát, nevím posoudit, jakou má momentálně kvalitu. Do měsíce by mělo být známo konečné řešení. Pokud by domácích na turnaj pustili, jistě by to bylo dobré pro propagaci a rozvoj hokeje v zemi.

sport fb šablona
DÁVÁME DO POZORNOSTI
Aktuality, diskuse, komentáře … Přidejte se k nám a sledujte naši FB stránku Šport.Pravda.sk
Novým šéfem světového hokeje se stal Luc Tardif. Byl vaším tipem na prezidenta IIHF?

Nebyl a myslím, že obecně se jeho vítězství ve volbách neočekávalo. Většina delegátů očekávala úspěch německého kandidáta. Tardif je člověk, který působí v IIHF dlouhá léta, vykonával funkci pokladníka, ekonoma. Organizaci zná zevnitř, nyní je na něm, aby ji posunul dál.

Za člena Rady IIHF jste kandidovali i vy. Mrzí vás osobní neúspěch?

Nemluvil bych o zklamání, práce mám dost. Chtěli jsme, aby Slovensko mělo zastoupení v řadě, což se nám opět nepodařilo. Půjde o druhé období, během kterého budeme v řadě chybět. Škoda, že na diplomatické scéně trochu ztrácíme půdu. Věřím, že brzy se to změní.

Slováci podepsali přihlášky

Ani Miroslav Šatan nechyběl na páteční slavnosti v rezidenci čínského velvyslance na Slovensku Sun Li-ťie.

Šéfové domácích sportovních výborů Anton sekt a Ján Riapoš tam podepsali oficiální přihlášky na XXIV. zimní olympijské hry a XIII. zimní paralympijské hry.

„Současná doba je charakteristická velkou měrou nejistoty. Před SOŠV i SPV stojí velké výzvy, jak připravit naše výpravy tak, aby splňovaly velmi přísná kritéria a pandemické opatření. Chceme být připraveni na všechny alternativy, „reagoval prezident SOŠV sekt.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články