spot_img

Svářecí invertor: Praktické vybavení nejen do domácí dílny

Svářecí invertor je označován též jako invertorová svářečka. Jedná se o moderní náčiní, které poskytuje mnoho výhod. Tato svářečka se tak stara oblíbenou součástí vybavení nejednoho domácího kutila.

Více využití

Oproti běžným svářečkám nabízí svářecí invertor širší využití. Jeho název pochází od slova invertor, což lze přeložit jako měnič. Při své funkci totiž využívá spínaný zdroj. Ten tak mění střídavě napětí ze zásuvky, tedy 50 Hz na vysokofrekvenční napětí až 100 kHz. To je následně usměrněno. Se stoupající frekvencí se navíc také snižuje velikost transformátoru. To vede k tomu, že invertorová svářečka má výrazně nižší hmotnost. I to je jednou z jejích významných výhod.

Praktické funkce

Díky tomu, že je svářecí invertor velmi lehký, není problém s ním pracovat třeba ani na žebříku. Aby se vám s vybavením lépe pracovalo, mnohdy je produkt vybaven také užitečným popruhem pro zavěšení na rameno. Ten využijete v podstatě za každé situace. Kromě toho však nabízí i další praktické funkce. Jedná se například o snadné nahození oblouku neboli hot start, ochranu před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu či třeba pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. Díky těmto funkcím se skvěle hodí i pro začátečníky.

Změna parametrů

Invertorová svářečka rozhodně nepatří jen do rukou začátečníku. Díky tomu, co nabízí, ji lze využit i profesionálně. Ať už na stavbách, montážích a průmyslových dílnách. Invertor zajišťuje snadnou změnu parametrů. Je tak umožněno svařovat různými metodami – MMA a TIG, ovšem také MIG/MAG. Toto vybavení tak v sobě kombinuje skvělé parametry. Lehkost, snadné použití a především univerzálnost.

Jestliže hledáte novou spolehlivou svářečku pro pravidelné svařování, pak je invertor tou pravou volbou. Práce s ní se totiž stane mnohem jednodušší.

Předchozí článekHvězdy míří do Pekingu
Další článekHistorie jantaru

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články