spot_img

Vybíráte nosiče kol? Které budou ty pravé právě pro vás?

Ať už jezdíte na kole sólo, nebo jste sportovně založený pár, či máte rodinu s dětmi, pokud máte rádi cyklistiku, určitě rádi alespoň občas naložíte kola, a pojedete vstříc novým trasám. Možností, jak kolo automobilem převézt, je několik. Některé vozy mohou použít všechny tři varianty, některé jen jednu. Které nosiče kol tedy zvolit právě k vašemu vozu?

Tři typy střešních nosičů

Na výběr máte celkem tři typy střešních nosičů, a to střešní, na tažné zařízení a na páté dveře.

Střešní nosiče kol jsou cenově nejdostupnější. Snadno se na střechu uchycují. Abyste je mohli použít, potřebujete i střešní nosič, na který nosiče kol upevníte. Nevýhodou je vliv na kvalitu řízení zvláště při nepříznivém a větrném počasí, nebo zvýšená celková výška vozidla i mírné zvýšení spotřeby.

Co se týče nosičů na tažné zařízení, tady je potřeba mít namontováno tažné zařízení. Snadno se montuje včetně upevňování kol, neovlivňuje řízení vozidla a ovlivnění spotřeby vozu je minimální. Nevýhodou je vyšší cena a potřeba vyřídit si třetí SZP, což ale stojí pár set korun.

Nosiče na páté dveře jsou nejúspornější variantou, která nejméně ovlivňuje jízdní vlastnosti auta i spotřebu. U některých vozů ale není tento nosič kol namontovat. O vhodnosti toho řešení pro váš vůz se můžete poradit i každého kvalitního prodejce autodoplňků.

Aby vám zloději nosiče kol neodcizili, určitě volte typy, které se dají uzamknout. Sada obsahuje zpravidla víc kusů zámků a 2 klíče, abyste mohli zařízení obsluhovat i dva lidé nezávisle na sobě.

Volte kvalitní výrobce

Aby vám nosiče kol sloužily po mnoho let, nakupte si takový, který je vyroben spolehlivým výrobcem. K těm patří např. český výrobce Hakr nebo Thule.

Právě od těchto, ale i dalších výrobců, nakoupíte nosiče kol na stránce autodoplňky-obchod.cz.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články