Pozor: Ojetá auta jsou předražená i o 20%. A v bídném stavu

4
Sedmdesát procent inzerovaných ojetých aut v celé Evropě nevyhovuje technickým standardem a každé páté má vážnou technickou chybu nebo je po havárii.

md, Pravda 07.10.2021 05:00
Během kontroly specialisté na každém autě … Foto: ProfiAuto
Během kontroly specialisté na každém autě prověřili 240 inspekčních bodů,
Společnost Carvago během deseti měsíců od vstupu na evropský trh podrobilo podrobné technické kontrole 10 000 aut pocházejících z autobazarů prakticky ze 14 zemí EU. Výsledek zaskočil i odborníků – až 70 procent z nich neobstálo v komplexním testu CarAudit (kontrola 270 inspekčních bodů na každém vozidle) a Carvago jejich koupi nedoporučovalo. Každé páté bylo přitom v takovém stavu, že by se bez odstranění nejvážnějších nedostatků nemělo vůbec vracet do provozu, respektive bylo po nepřiznané havárii.

Samotná komplexní kontrola Car Audit začíná kontrolou motoru, činnosti spojky, stavu podvozku, pokračuje měřením tloušťky laku, kontrolou opotřebení interiéru a končí kontrolou servisního životopisu vozidla. Základním celé kontroly je důkladná jízda autem v délce minimálně 30 kilometrů nebo 35 minut jízdy. Celá technická kontrola vozidla trvá 3 až 4 hodiny.

zvětšit
Kontrola technického stavu ojetých vozidel. Foto: Carvago
Kontrola technického stavu ojetých vozidel.
Přitom šlo o auta výhradně od prověřených, autorizovaných dealerů jednotlivých značek v 14 zemích západní Evropy. Téměř 20% kontrolovaných aut by se podle bezpečnostních specialistů vůbec nemělo kvůli vážným nedostatkem vrátit do provozu.

Navíc podle pdborníkov Carvaga jsou inzerovány ceny ojetých aut nadhodnocené a přibližně dvě třetiny aut jsou za ně neprodejné. V případě této informace však společnost neuvádí metodologii, pomocí které k takovému konstatování dospěla.

Get in Touch

Další články autora

Hvězdy míří do Pekingu

4Čas se krátí, napětí fanoušků roste. Michal Bakaj 08.10.2021 09:00 SR Košice MS2019 Hokej A Slovensko Foto: TASR, Martin BaumannNa snímku hokejisté Slovenska na MS...

Zdravil se s Messim, trénoval s Fatimem. Posila Michalovců chce titul

Novou posilou slovenského fotbalového klubu MFK Zemplín Michalovce se stal Španěl Brian Peňa Perez-Vico. TASR 08.10.2021 10:49 Michalovce Foto: TASR, Roman HancHráči MFK Zemplín Michalovce.Devatenáctiletý...

Rusové si říkají o katastrofu. Trenér a kapitán se nemají rádi

Ruská média počítají ztráty, které utrpěla sborná před utkáním se Slovensku. Deník Sport-Expres dokonce složil celou jedenáctku z fotbalistů, kteří vypadli aktuálně z nominace. Michal...

Reklama

Nejnovější články